15-17. 3. 2024. у Врњачкој Бањи одржана је традиционална акредитована конференција на тему: ''Васпитни рад у домовима ученика средњих школа Републике Србије“ у организацији Института за економију и право. Конференцији су присуствовали директор Дома ученика средњих школа Крагујевац Љубица Башић, седам васпитача и стручни сарадник- библиотекар. Директорка је учествовала у пленарном делу конференције, на "округлом столу", чија је тема "Сарадња установа ученичког и студентског стандарда са Центром за социјални рад". Васпитачи су на поменутој конференцији презентовaли следеће радове у оквиру секције Животне вештине: „Спорт за све“, „Степенице здравља. Здраве животне навике на путу одрастања средњошколаца“, „Креирај циљ, стави шешир и закорачи у будућност“. Представљени су и постери „Спорт за све“, „Безбедност ученика у Дому и ван њега“, а постер под називом „Дај ми реч да је нацртам“ награђен је првим местом.