У недељи пред најрадоснији хришћански празник, чланови Нутриционистичког клуба, уз подршку директора Дома и васпитача, организовали су акцију бојења јаја. Ученици свих васпитних група имали су прилике да украсе ускршња јаја и да учествују у такмичењу за најбоље осликано јаје. Ученици су били изузетно маштовити, па су јаја украшавали декупаж техником, шљокицама, цветићима.

Осим фарбања, организована је и потрага за јајима у дворишту Дома. Осамнаест чоколадних јаја је било сакривено, а ученици који су нашли највећи број добили су награду за труд.

Током вечери, чланови Нутриционистичког клуба, правили су кексиће у облику зека и зеке од теста пуњене маком. Касније током вечери, сви заинтересовани могли су да погледају презентацију о Поремећајима исхране, а на крају и да уживају у палачинкама.

Један део јаја, која су ученици офарбали и украсили, поклоњен је Школи за основно и средње образовање ''Вукашин Марковић'', један део Колу српских сестара, док је остатак подељен ученицима нашег Дома.