1. 05. 2018. У Дому ученика средњих школа Крагујевац организовано је Забавно вече за матуранате. Анкетирањем ученика Дома изабран је најбољи друг/ матурант Владимир Пешић, најбоља другарица/ матуранткиња Мартина Живковић, матурант са најлепшим очима/ Мирко Петровић и Александар Радојковић, матуранткиња са најлепшим осмехом/ Александра Марковић, најшармантнији младић/ матурант Лазар Мишић, најшармантнија девојка/ матуранткиња Бранкица Перовић и Сара Павловић. Наведеним ученицима додељене су дипломе за освојене титуле.

Педагошко веће на предлог групних васпитача донело је одлуку о награђивању следећих ученика. Годишња награда Дома ученика средњих школа Крагујевац за школску 2017/2018. додељена је и равноправно подељена ученику 4. године Економске школе из 12. васпитне групе Владимиру Пешићу, Милици Митровић, ученици 3. године Прве крагујевачке гимназије из 1. васпитне групе и Кристини Николић, ученици 3. године Друге крагујевачке гимназије, из 4. васпитне групе.

- За свеукупни рад и понашање у васпитној групи у Дому и посебног залагања и ангажовања  у испуњавању домских обавеза васпитне групе награђени су:

(Васпитне групе и имена ученика)

1. Александра Максимовић
  2. Милена Влајић
  3. Милијана Мирковић
  4. Александра Јанкоски
  5. Смиљана Павловић
  1. Ђурђа Јовичић
  2. Давид Костић
  3. Лазар Букумировић
  4. Филип Јовановић
  5. Богдан Митровић